[vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]bodziaki

Body z napisami

[/vc_column_text][vc_wp_custommenu title=”PRODUKTY” nav_menu=”443″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Poduszka Head Care na płaską główkę

 

Wiele maluszków boryka się z problemem płaskiej główki. Kości czaszki noworodka na początku są bardzo miękkie, natomiast szwy czaszkowe elastyczne. Główka niemowlaka jest szczególnie narażona na odkształcenia, zwane syndromem płaskiej główki. Konsekwencje takich zniekształceń mogą być poważne.

Syndrom płaskiej główki to zdeformowanie kształtu główki noworodka. Jest to płaskie miejsce zazwyczaj na jednej lub na dwóch stronach głowy. Spowodowane jest ono leżeniem na twardym materacu i uciskiem tej części głowy, na której częściej leży dziecko.

Istnieje wiele metod wspomagających leczenie bądź zapobieganie powiększania się syndromu płaskiej główki. Jedną z podstawowych metod jest zmienianie ułożenia główki noworodka podczas snu. Dzięki temu ucisk główki nie odbywa się tylko na ta samą część. Noworodek powinien jak najwięcej czasu spędzać w innej pozycji niż leżenie na pleckach. Sprawdzi się tutaj noszenie na rączkach, czy leżenie na brzuszku.

Najlepszą metodą na wyeliminowanie problemu płaskiej główki jest stosowanie specjalnie wyprofilowanej poduszeczki. Poduszeczka jest w kształcie owalu, który po brzegach jest usztywniony, a w środku pusty. Dzięki temu nie odbywa się ucisk na środkową część tyłu główki noworodka.

Nasza poduszka została zaprojektowana w oparciu o wytyczne specjalistów, a jej celem jest zapobieganie deformacji główki niemowląt.

Poduszka została wykonana z bezpiecznych materiałów, kolorowej bawełny, miękkiego Minky i antyalergicznego wypełnienia. Specjalne wyprofilowanie poduszki umożliwia ułożenie główki tak, aby minimalizować nacisk na tylną część główki a tym samym korygować jej niewłaściwe ukształtowanie i zapobiegać innym deformacją. Środek poduszki, w którym umiejscowiona jest główka wykonany jest wyłącznie ze 100% bawełny, stąd też gwarantuje dziecku jeszcze większy komfort. Główka dziecka się nie poci i ma swobodny przepływ powietrza.

Poduszki można używać w łóżeczku, wózku czy foteliku samochodowym. W czasie snu zawsze pod czujnym okiem rodzica! Poduszkę można stosować już od pierwszych dni życia.[/vc_column_text]

[/vc_column][/vc_row]