0
0.00 
chrzest święty dziecka
Chrzest Święty dziecka – o czym warto pamiętać

Sakrament chrztu Świętego to obrzęd chrześcijański symbolizujący oczyszczenie z grzechów oraz nawrócenie, w naszym kraju w dalszym ciągu jest to jeden z najważniejszych sakramentów, który najczęściej odbywa się w pierwszym roku życia dziecka.

Jak przygotować się do chrztu dziecka?

Chrzest Święty przede wszystkim ma wymiar duchowy, jednak jak wiadomo z roku na rok wszelkie obrzędy i uroczystości przyjmują coraz bardziej komercyjny charakter i oprócz samego sakramentu chrztu bardzo istotna jest cała jego otoczka. W tym dniu oprócz dziecka i jego rodziców najważniejszymi osobami jest matka i ojciec chrzestny, dlatego też wybór tych osób jest niejednokrotnie bardzo trudny . Już na tym etapie, czyli wyboru rodziców chrzestnych warto pomyśleć o efektownej formie zapytania się potencjalnych chrzestnych o zgodę. Z pomocą przychodzą personalizowane body niemowlęce z napisem „Ciociu Aniu czy zostaniesz moją matką chrzestną?” oraz „Wujku Pawle czy zostaniesz moim ojcem chrzestnym?”. Dziecko ubrane w taki strój z pewnością zaskoczy i sprawi radość wybranym rodzicom chrzestnym. Body o chrzestnych to strzał w dziesiątkę!

W co ubrać dziecko?

Kolejnym istotnym elementem chrztu świętego jest strój – najczęściej biała sukienka dla dziewczynki oraz elegancki garniturek dla chłopca. Stroje te choć piękne i efektowne nie są najwygodniejszym ubiorem dla dziecka dlatego warto mieć przygotowany dodatkowy strój na przebranie dziecka. Sprawdzonym rozwiązaniem jest wygodne body niemowlęce do chrztu z personalizowanym napisem np. „Chrzest Święty Natalki. 04.11.2021”.

Na końcu warto pomyśleć o podziękowaniu dla gości oraz rodziców chrzestnych, wystarczy symboliczny upominek np. w postaci fotografii dziecka, które będzie miłą pamiątka z tego dnia.

X