0
0.00 
Prezenty na dzień matki
Czego nie kupować na Dzień Mamy?

Czego nie kupować na Dzień Mamy? 6 prezentów, których lepiej nie dawać ukochanej mamie

Mimo że w sieci nie brakuje pomysłów na udane prezenty na Dzień Mamy, wciąż zdarza się nam kupować upominki, które trudno nazwać trafionymi. Kolejny kubek, który nie mieści się już w kuchennej szafce, zestaw superchłonnych ścierek czy krem przeciwzmarszczkowy to tylko niektóre z nich. Jeśli chcesz uniknąć takiej gafy, sprawdź, jakich prezentów lepiej nie kupować mamie z okazji jej święta i nie tylko.

Jakich prezentów nie kupować mamie z okazji jej święta?

Udany prezent na Dzień Mamy to taki, który ją ucieszy. Mop może i jest praktyczny, ale czy to przypadkiem nie gadżet, z którego powinni korzystać wszyscy domownicy, a nie tylko mama? Z kolei balsam antycellulitowy… musisz przyznać, że sama nazwa sugeruje, że ma on pomóc w walce z niedoskonałościami. A to raczej nie jest taktowne. Dowiedz się, jakich jeszcze upominków wystrzegać się, żeby zamiast radości nie sprawić swojej mamie przykrości.

1. Kolejny kubek.

Możesz uznać taki prezent za praktyczny, ale tylko w przypadku, kiedy Twoja mama faktycznie go potrzebuje lub kolekcjonuje kubki. W przeciwnym razie zrezygnuj z jego kupna. Będzie kurzył się na kuchennej półce pośród innych naczyń, które też miały być praktycznymi prezentami, a zostały zapomnianymi, przyciągającymi kurz bibelotami.

2. Mop, zestaw szmatek i inne akcesoria do sprzątania

Akcesoria do sprzątania to nie są dobre prezenty dla kobiety na żadną okazję, również na Dzień Mamy. Jeśli chcesz podarować mamie najnowszy model samoczyszczącego się mopa lub magiczną gąbkę, zrób to bez okazji. Takie gadżety sprawdzą się też jako upominki dla wszystkich domowników, na przykład na przeprowadzkę. Natomiast na Dzień Mamy lepiej wybierz coś klasycznego jak kwiaty czy bombonierka, albo praktycznego, ale też gustownego. Przykład? Personalizowane koszulki z dedykacją.

3. Podróbek: zegarków, torebek czy perfum.

Zasada jest prosta: albo oryginał, albo coś innego. W tej kategorii prezentów nie ma miejsca na kompromisy. Podróbka markowego zegarka czy perfumy imitujące oryginał nie należą ani do gustownych, ani do trafionych upominków.

4. Kosmetyków przeciwzmarszczkowych i antycellulitowych

Kolejna kategoria prezentów, z której lepiej po prostu zrezygnować. Dlaczego? Odpowiedz sobie na proste pytanie: czy marzysz o tym, żeby dostać od kogoś krem działający przeciwzmarszczkowo albo peeling wygładzający skórkę pomarańczową? No właśnie – raczej nie.

5. Taniej biżuterii

Tandetny wisiorek, kolczyki za kilka złotych czy plastikowa bransoletka to nie są gustowne prezenty. Jeśli chcesz kupić mamie biżuterię, wybierz coś z prawdziwego złota, srebra lub bursztynu. Pamiętaj, że nie musi być to bardzo drogi upominek. Lepiej zdecyduj się na skromniejszy model, ale wykonany ze szlachetnych materiałów.

6. Akcesoriów do gotowania.

Tutaj obowiązuje podobna zasada, co w przypadku akcesoriów do sprzątania. Takich prezentów lepiej unikać, a jeśli koniecznie chcesz mamie podarować nowy czajnik czy garnek, zrób to bez okazji. 26 maja lepiej wybrać poduszki z napisami, które są praktyczne, ale jednocześnie pozwalają na umieszczenie na nich życzeń lub miłej dedykacji i – co najważniejsze – służą do odpoczynku!

Już wiesz, jakich upominków nie dawać mamie z okazji jej święta. A jeśli szukasz pomysłów na trafione prezenty, sprawdź nasze propozycje z kategorii: Dzień Mamy.

X