0
0.00 
sesja noworodka
Jak przygotować sesje fotograficzna dla noworodka?

Sesja fotograficzna dla noworodka

Pierwsze dni życia dziecka są niezwykle ważne dla rodziców, nic więc dziwnego że chcą ten moment uchwycić w postaci udanych fotografii, które można rozesłać do znajomych i rodziny, stworzyć pamiątkowy album czy też po prostu pochwalić się na mediach społecznościowych. Obecne czasy i postęp technologiczny dają nam niemal nieograniczone możliwości. Niewiele osób powyżej 30 roku życia znajdzie swoje fotografie z pierwszych dni życia czy nawet pierwszych miesięcy. W latach 90tych popularne stały się fotografie szpitalne, jednak te również nie oddawały całego uroku, dziecko ubrane w szpitalny rożek z otarciami po porodzie i zmęczeniem na twarzy. Aktualnie każdy ma aparat w telefonie i może wykonywać nieograniczoną ilość zdjęć, lecz można pójść o krok dalej.

Od wielu lat dość popularne są sesje zdjęciowe z różnych okazji , sesja narzeczeńska, sesja ślubna, świąteczna, dla kobiet w ciąży, czy właśnie dla noworodków.

Jak wiadomo profesjonalne sesje zdjęciowe są dosyć kosztowne , jednak jakość i oryginalność fotografii sprawia że chętnych nie brakuje. Jednakże kwestia budżetu to raz, ale pojawiają się też inne przeszkody. Na ogół profesjonalni fotografowie ustalają że maksymalny wiek noworodka to 3 tygodnie, zważając na fakt że czasem opóźnia się wypis ze szpitala lub też termin porodu następuje znacznie wcześniej to nie mamy możliwości ustalenia terminu sesji z wyprzedzeniem w związku z czym może się okazać że nie uda nam się wybrać na taką sesje przed 3 tygodniem życia.

Druga kwestia jest panująca pandemia i inne wirusy, niewątpliwie noworodka trzeba przed nimi chronić i zwłaszcza jeśli jest to np. wcześniak lepiej nie ryzykować z wycieczkami na sesję w obce miejsca. Co zatem zrobić? Spróbujcie sami stworzyć sesje dla swojego dziecka, z pewnością nie będzie ona tak profesjonalna ale nielimitowany czas i bliskość z własnym dzieckiem pozwoli wam stworzyć wiele pięknych ujęć. O czym warto pamiętać? Po pierwsze warto trochę przejrzeć jak wyglądają sesje zdjęciowe i zainspirować się innymi fotografiami. Po drugie przygotować wszelkie rekwizyty które mogą się przydać – puszysty dywan, wełniany szal, wiklinowy koszyczek, elementy dekoracyjne.

Po trzecie strój dla dziecka. Choć do większości zdjęć ubranka mogą się okazać zbędne to warto mieć przygotowane choć jedno body niemowlęce, w którym zrobicie dziecku pamiątkowe zdjęcie. Najlepiej na tę okazję sprawdzają się body z metryczką, gdzie znajduje się imię dziecka, data i godzina urodzenia, waga i wzrost oraz wedle życzenia imiona rodziców czy rodzeństwa. Jeśli dziecko ma starszego brata lub siostrę to warto również pomyśleć o wspólnych zdjęciach i wtedy ubrać je w bodziaki / koszulki w jednym stylu z napisem „mam super brata”, „starsza siostra” itp. Ponadto organizując sesje w domowym zaciszu macie nieograniczone możliwości i warto zrobić wspólne, rodzinne fotografie w jednakowych ubraniach „jaka mama taka córka”, „mały miś, duży miś” i wiele innych wzorów.

Po czwarte należy pamiętać o odpowiednim miejscu i czasie. Zadbajcie żeby maluch był nakarmiony, miał sucha pieluszkę i był zadowolony. Sesje zdjęciowe „na śpiocha” są również urocze. Zanim przystąpicie do realizacji spróbujcie w którym miejscu waszego domu i o jakiej porze wychodzą najlepsze zdjęcia – światło odgrywa największa rolę. Jeśli mimo wszystko coś pójdzie nie tak i nie będziecie do końca zadowoleni lub mimo chęci dziecko nie będzie chciało współpracować to nic straconego, możecie to powtórzyć jeszcze raz.

X