0
0.00 
WYPRAWKA PRZEDSZKOLAKA
Jak ubrać dziecko do przedszkola? Wygoda przede wszystkim!

Twój maluch niebawem idzie do przedszkola? Czas przygotować się na tę zmianę w Waszym życiu! Oprócz rozmów z dzieckiem i adaptacji ważny jest także odpowiedni ekwipunek przedszkolaka. Co powinno się w nim znaleźć? Jakie ubranie do przedszkola będzie praktyczne i wygodne jednocześnie? Co ubrać maluchowi na zajęcia jesienią, a co latem? Odpowiadamy!

Ilu ubrań potrzebuje przedszkolak?

Zastanawiasz się, ilu ubrań potrzebuje przedszkolak? W jego szafce powinny się znaleźć przynajmniej trzy komplety odzieży dopasowanej do danej pory roku. Zadbaj o to, żeby były w niej zapasowe spodnie, koszulki i bielizna – ubrania na zmianę przydadzą się, kiedy maluch się zmoczy lub pobrudzi jedzeniem czy farbą. W domu, z kolei, warto mieć tyle ubrań, by starczyły one mniej więcej na tydzień bez prania – to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu w zapracowane dni nie będziesz martwić się, że dziecku zabraknie czystego stroju do przedszkola. Możesz również skorzystać z oferty naszego sklepu i wybrać specjalnie przygotowana koszulkę dla przedszkolaka z imieniem.

Naprasowanki i naklejki na ubranie do przedszkola, czyli jak podpisać ubrania do przedszkola

Choć maluch ma w przedszkolu własną szafkę, jego ubrania najlepiej odpowiednio oznaczyć. Możesz to zrobić w tradycyjny sposób – naszywając na nie jego imię i nazwisko – lub korzystając z bardziej nowoczesnych i szybszych metod. Jedną z nich są naklejki na ubrania do przedszkola, które wystarczy umieścić na koszulce, spodniach lub innym elemencie garderoby dziecka. Kolejne rozwiązanie to, wymagające nieco większego nakładu czasu, naprasowanki – ich zaletą jest to, że nadają się do oznaczenia ubrań uszytych z większości tkanin. Ostatnia opcja to personalizowane koszulki, na których możesz umieścić dowolny napis, na przykład imię i nazwisko Twojego dziecko.

Jak ubrać dziecko pierwszy raz do przedszkola?

Kolejna kwestia, nad którą zastanawiają się rodzice dotyczy tego, jak ubrać dziecko na pierwszy dzień w przedszkolu. Jeśli w placówce, do której idzie Twoje dziecko, odbywa się uroczyste rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego, przygotuj dla niego elegancki, ale jednocześnie wygodny strój. Dziewczęcy komplet składający się z tiulowej spódniczki i luźnej bluzki, chłopięce spodnie i bawełniana koszulka wyglądem przypominająca smoking – to tylko wybrane pomysły, z których możesz skorzystać. Natomiast, jeśli w przedszkolu nie ma odświętnego rozpoczęcia, załóż dziecku ubranie, w którym będzie czuło się dobrze i łatwo je zdejmie, kiedy będzie musiało się przebrać – na przykład dresowy zestaw.

Jak ubrać dziecko do przedszkola jesienią?

Pamiętaj, że ubranie przedszkolaka powinno być dopasowane również do pory roku. Jesienią wybieraj wygodne jeansy, dresy z nieco grubszego materiału i bluzy – zasuwane lub zapinane na napy. U dziewczynek sprawdzą się spódniczki oraz sukienki zestawione z rajstopami. O tej porze roku w szafce przedszkolaka powinna znaleźć się też kurtka przeciwdeszczowa, kalosze i jesienna czapka.

Jak ubrać dziecko do przedszkola zimą?

Polarowe spodnie, koszulki z długimi rękawami, rajstopy – to ubrania do przedszkola na zimę, w które warto zaopatrzyć swoje dziecko. Jako odzież wierzchnia sprawdzi się ocieplana kurtka, grubsza czapka, szalik, rękawiczki i trzewiki lub inne, dziecięce buty zimowe.

Jak ubrać dziecko do przedszkola latem?

W letniej garderobie dziecięcej obowiązuje ta sama zasada, którą warto stosować przez cały rok: przede wszystkim wygoda! Dlatego powinna się ona składać z przewiewnych bawełnianych T-shirtów, luźnych spodni, ubrań w jasnych kolorach i nakrycia głowy – w takich strojach maluchowi nie będzie zbyt gorąco, kiedy temperatury na dworze zaczną rosnąć.

X