0
0.00 
Jak ubrać niemowlaka na Boże Narodzenie

Jak ubrać niemowlaka na Boże Narodzenie

Pierwsze wspólne święta z dzieckiem są jeszcze bardziej magiczne niż zwykle. Być może rok temu o tej porze już odliczaliście dni do terminu porodu, być może dopiero planowaliście ciążę lub niedawno się o niej dowiedzieliście, a może nawet nie przypuszczaliście, że kolejny rok przyniesie tak wielkie zmiany w życiu. Pojawienie się nowego członka rodziny to prawdziwa rewolucja nie tylko dla rodziców, nic więc dziwnego że każdy „pierwszy” moment, święta, chcecie celebrować jeszcze bardziej.

Garderoba niemowlaka

Niezależnie czy dziecko ma miesiąc, czy więcej to najprawdopodobniej posiada znacznie więcej ubranek niż jest mu to w ogóle potrzebne, jednak w okresie świąt może się okazać że maluch „nie ma w co się ubrać”, gdyż dotychczasowe ubranka wydają się być zbyt zwyczajne i nieadekwatne do okazji. Wśród świątecznych reklam mogą kusić wyjątkowe uroczyste stroje, dla chłopców małe garniturki, z szelkami, mucha i kaszkietem na głowę, dla dziewczynek przepiękne koronkowe lub tiulowe sukienki. Choć dzieci wyglądają w nich uroczo to warto się zastanowić czy jest to adekwatny strój na długie świętowanie, czy może tylko do ślicznej sesji zdjęciowej. Wybór ubranek na ten dzień powinien być przemyślany.

W co ubrać niemowlaka do wigilijnego stołu?

Bez względu na to czy maluch jest na tyle duży że będzie razem z nami kosztował wieczerzy, czy jest to mały noworodek to powinniśmy zadbać o uroczysty strój w tym dniu również dla niego. Dla niemowląt polecamy niezastąpiony zestaw, czyli klasyczne body niemowlęce ze świątecznymi nadrukami oraz wygodne, bez uciskowe spodnie – nie jeden dorosły też chciałby mieć takie w ten dzień : ) Najczęściej najprostsze rozwiązania są zarazem najlepsze, dlatego nie warto inwestować w eleganckie garnitury czy sukienki na raz. Komfort dziecka to priorytet, dlatego warto je ubrać tak, jak na co dzień czuje się najlepiej, a świątecznego charakteru mogą dodać specjalne nadruki. Dodatkowo takie ubranie nie jest tylko na raz, może posłużyć maluchowi aż do momentu gdy z niego wyrośnie.

Strój Elfa i Mikołaja czy inna stylizacja?

W czasie świąt mikołaje i słodkie małe elfy są niezwykle pożądane. Dlatego strój małego Mikołaja lub pomocnika świętego Mikołaja, jak również wygodny strój zielonego Elfa wywołają uśmiech na twarzach dzieci i dorosłych. Dla tych stawiających na większą elegancję polecamy zestawy bodów imitujących szelki lub garnitur wraz z czarnymi spodniami .

Na te pierwsze wyjątkowe święta idealnie pasują body z napisem „moje pierwsze święta” z imieniem dziecka. Zwieńczeniem świątecznych stylizacji są rodzinne zestawy koszulek dla całej rodziny. Świetny pomysł na prezent, idealny strój na rodzinne świętowanie oraz pamiątkowe sesje zdjęciowe

Kiedy kupić dziecku ubranie na święta?

Nie odkładajmy takich zakupów na ostatnią chwilę, najlepiej zrobić to maksymalnie na 2 tygodnie przed świętami. Tak aby mieć czas na upranie, uprasowanie ubrań, a w przypadku zakupów przez Internet mieć czas na ewentualną wymianę. Pamiętajmy też aby wybierać ubrania w takim rozmiarze, jakie dziecko aktualnie nosi, nie róbmy zakupów „na zaś”. Świąteczne body z Mikołajem i imieniem dziecka ma być dobre w grudniu, a nie dopiero końcem stycznia lub w lutym. Faktycznie dzieci rosną szybciej niż nam się wydaje, jednak Boże Narodzenie jest raz w roku i to właśnie wtedy świąteczne stylizacje mają wyglądać dobrze. Zbyt luźne ubrania, za długie rękawki i nogawki nie wyglądają dobrze, jak również nie są wygodne dla dziecka.

X