0
0.00 
Kiedy jest dzień mamy
Kiedy jest dzień mamy? Przypominamy

Dzień Mamy to jedno z bardziej popularnych świąt w naszym kraju, choć większość kojarzy że jest ono w maju, to wiele osób nie pamięta dokładnej daty. W tym dniu wyrażamy wdzięczność i miłość dla swoich Mam, wręczamy im kwiaty, upominki, laurki oraz składamy życzenia .

Kiedy jest Dzień Matki w Polsce?

W Polsce Dzień Matki obchodzimy 26 maja od ponad 100 lat, pierwszy raz święto mamy obchodzone było w Krakowie w 1914 roku, a z każdym kolejnym rokiem stawało się coraz bardziej popularne. Dzień Mamy jest obchodzony w niemal każdym państwie a daty są bardzo różne. W wielu europejskich krajach święto mamy również przypada w maju, jednak jest to święto ruchome, przypadające np. w pierwszą lub drugą niedzielę maja.

Jak obchodzimy Dzień Matki w Polsce?

Święto Mamy jest bardzo ważne w polskiej kulturze. Ten dzień celebruje się od najmłodszych lat, co widać przede wszystkim w przedszkolu i szkołach. Akademie z okazji Dnia Matki są nieodłącznym elementem podstawy programowej, a wspólne przygotowywanie upominków, laurek dla mamy również występuje w każdej szkole. Także od najmłodszych lat, dzieci są uświadamiane o randze tego święta i informowane jak ważna jest pamięć o własnej mamie.
Poza szkołą Dzień Mamy nie jest celebrowany jako szczególna uroczystość, jednak pamięć, życzenia, kwiaty czy drobny upominek jest nieodłącznym elementem tego dnia.

Jaki prezent wybrać na Dzień Mamy?

Wiele osób zastanawia się co kupić, najważniejsze jest jednak aby był to upominek od serca, bo nie wartość materialna jest tu najważniejsza. Na początku trzeba się zastanowić co lubi wasza Mama, co jej sprawi największa radość. Jedna mama ucieszy się z kolejnego kubka do kolekcji, druga z kwiatka do ogrodu, kolejna jest miłośniczka biżuterii a dla następnej najlepszym prezentem będzie wspólne wyjście do kina lub restauracji. Jeśli jednak brak nam pomysłu, a chcemy podarować coś oryginalnego warto pokusić się o prezent personalizowany, stworzony specjalnie dla Mamy. Prezenty na dzień mamy to także Poduszka z imieniem, body niemowlęce z dedykacją od dziecka są to szczególne podarunki, które dzięki swej wyjątkowości sprawią wiele radości. Oczywiście od najmłodszych dzieci najlepiej sprawdza się laurki i ręcznie wykonane pamiątki, jak np. odcisk rączki, stopki dziecka.

Przykładowe koszulki dla mamy

Pomysł na PIERWSZY Dzień Mamy

Przed szczególnym wyzwaniem są młodzi tatusiowi, którzy w imieniu swoich nowonarodzonych dzieci powinni pamiętać o swojej żonie, partnerce. Dla młodej Mamy każdy gest w tym dniu będzie wyjątkowo ważny, a w przyszłości zaowocuje piękną tradycją, przekazując najlepsze wartości własnemu dziecku.

Z okazji pierwszego Dnia Matki warto kupić zestaw personalizowanych koszulek lub body niemowlęce Nasz Pierwszy DZIEŃ MAMY z datą i imieniem dziecka. Doskonałym pomysłem jest też wspólna sesja zdjęciowa, gdzie odpowiednią stylizacją może być zestaw koszulek „Nasz wspólny Dzień Mamy„.

Tak na prawdę każdy, najmniejszy upominek jest cenny w tym dniu oraz życzenia złożone prosto z serca. Najważniejsza jest pamięć, miłość i szacunek.

X