0
0.00 
Ubranka niemowlęce na sesje świąteczne
Pierwsze święta z niemowlakiem. Co warto przygotować?

W gorącym, grudniowym okresie do obowiązków opieki nad maluszkiem dochodzi też konieczność przygotowania się do Bożego Narodzenia, a co za tym idzie – porządków, gotowania, ubierania choinki i dekorowania domu. To iście szalony czas, dlatego podpowiadamy Wam, co warto przygotować na pierwsze święta z niemowlakiem, aby przeżyć je z jak najmniejszą liczbą niepożądanych wypadków i jak najpiękniejszymi wspomnieniami.

Wyeliminujmy stresory i niebezpieczne przedmioty

Długie podróże, liczne spotkania z bliskimi, gwar podczas otwierania prezentów – wszystko to może wpłynąć na nagłe pogorszenie samopoczucia niemowlęcia. Te pierwsze święta warto więc spędzić spokojnie, w małym gronie i bez przesadnych atrakcji. Jeśli dziecko już raczkuje, zadbajmy o to, by ozdoby były dla niego niedostępne – w tym roku zdecydujmy się na przykład choinkę niewielkich rozmiarów, postawioną w miejscu, do którego ciekawski maluch nie dosięgnie. Chociaż nieprzewidziane wypadki na pewno się zdarzą, to nienarażanie maluszka na niepotrzebny stres
pomoże nam spędzić ten czas w atmosferze spokoju i wielkiego szczęścia.

Wyjątkowe ubranko dla niemowlaka

Mimo tego, że maluszek nie bierze udziału w wigilijnej kolacji ani nie rozumie, o co chodzi w dzieleniu się opłatkiem, to i tak warto podkreślić udział w jego pierwszej celebracji, na przykład poprzez założenie mu ubranka z bożonarodzeniowymi motywami. W sklepach z artykułami niemowlęcymi możemy wybierać w bardzo szerokiej gamie ubranek na Boże Narodzenie, świątecznych komplecików, sukienek czy pajacyków. Maleństwa w takich strojach wyglądają arcysłodko, jednakże pamiętajmy o tym, by nad wygląd zawsze stawiać wygodę dziecka. Co z tego, że bobas wygląda jak elf czy Mikołaj, jeśli uwierają go nieprzyjemne guziki, a czapeczka ciągle się zsuwa? Taki strój to gotowy przepis na napad złego humoru. Ze swojej strony polecamy komplecik z firmy Moocha

Bawełna, z której jest wykonany, jest materiałem wygodnym i oddychającym, a motyw świąteczny jest tu w formie nadruku, więc nie będzie uwierał.

Stwórzmy wspaniałe wspomnienia

Róbmy dużo zdjęć, aby za kilka lat móc je pokazać potomkowi i opowiedzieć o pierwszych w jego życiu świętach. Rewelacyjną pamiątką z pierwszego Bożego Narodzenia w życiu mogą być zdjęcia wykonane podczas bardzo popularnych obecnie sesji świątecznych dla niemowląt. Poszukaj ofert fotografów, sprawdź, czy sesja odbywa się w studiu, jakie rekwizyty i aranżacje są dostępne. Zapoznaj się też z opiniami innych klientów na temat jej przebiegu, żeby nie narazić dziecka na niepotrzebny stres. Jeśli wszystko Ci odpowiada, nie ma się nad czym zastanawiać!

ubranka niemowlęce na sesje świąteczne
Ubranka niemowlęce na sesje świąteczne
X