0
0.00 
komplet mama córka
Pomysły na prezent z okazji Dnia Mamy

26 maja

Dwudziestego szóstego mają przypada wyjątkowe święto w każdej rodzinie. Może nie celebruje się go hucznie, ma znaczenie bardziej mentalne i symboliczne. Nie zwalnia nas to jednak z okazywania uczuć i relacji, jakimi darzymy nasze mamy. Czym kierować się, aby nasz prezent z tej okazji był miły, a jednocześnie oryginalny i wyjątkowy? Poniżej kilka sugestii i propozycji, które bez wątpienia okażą się pomocne.

KWIATY

Bukiet kwiatów przy każdej okazji jest niezastąpiony. Kiedy i teraz obraliśmy taki kierunek, to pójdźmy krok dalej i kupimy kwiat doniczkowy, albo ogrodowy – jeśli mama ma możliwość wysadzenia go. Krzewy i drzewka ozdobne również są świetnym pomysłem, a zostaną pamiątką na długie lata.

PODUSZKA Z DEDYKACJĄ

Jest to coraz częściej wybierany prezent na każdą okazję. Własny tekst sprawi, że poduszkę będzie przywoływała miłe odczucia, za każdym razem kiedy na nią się spojrzy. Poduszka „Kocham Cię Mamo – Ania” , „Mama to osoba która zastąpi każdego, ale nikt nie zastąpi mamy”- to kilka propozycji, z których można wybrać dedykację dla swojej mamy. Poduszka z własnym napisem to prezent praktyczny, a zarazem wyjątkowy, który z pewnością sprawi radość.

poduszka na dzień matki
Poduszka na Dzień Mamy

SPERSONALIZOWANA KOSZULKA

Tu już pole do popisu własnej kreatywności jest dużo większe, z uwagi na ilość miejsca do nadruku. Można stworzyć własną sentencję, wyrazić uczucia ,o których na co dzień nie mówimy, a chcielibyśmy. Czasem wystarczy prosty tekst, dwa słowa „Super mama„, „Mama idealna„. Każda mama na pewno z dumą będzie zakładała taką koszulkę, aby pokazać i pochwalić się swoimi dziećmi.

PREZENT OD NIEMOWLAKA

Pierwszy Dzień Mamy jest nadzwyczaj magiczny, choć samo dziecko jeszcze nie wie o tym święcie, a jedyny prezent jaki może ofiarować to uśmiech 🙂 Warto aby Tata lub inna bliska osoba pomyślała, jak w tym dniu sprawić młodej mamie radość. Najlepszym prezentem trafiającym wprost do serca mamy będzie body niemowlęce na Dzień Mamy. Body „Wszystkiego najlepszego Mamusiu„, czy „Nasz pierwszy Dzień Mamy – imię i data”, do tego kolorowe balony z napisem „Kocham Cię Mamusiu” i tak na prawdę żadne prezenty już są niepotrzebne, a sam maluszek ubrany w tak wyjątkowy strój sprawi ogromną radość.

SŁODKOŚCI

Ciężko znaleźć osobę, która nie lubi domowych łakoci, A niedzielne ciasta u mamy biją na głowę cukiernicze delicje. Może teraz Wy zaskoczycie swoją mamę i pochwalicie się kulinarnymi zdolnościami? Jeśli są to wasze początki, wybierzcie coś łatwego – sernik, szarlotkę – coś co każdy lubi , a trudno jest zepsuć w trakcie wykonania. Ciasto przygotowane i upieczone osobiście, nawet jeśli nie będzie wybitnie smaczne i perfekcyjne w wyglądzie, stanie się bezkonkurencyjnym prezentem ,bo zrobionym od serca. Oczywiście alternatywą może być kupny torcik, piernik z dedykacją czy symboliczna bombonierka.

BILET

Trzeba mieć nadzieję, że czasy pandemii i obostrzeń należą już bezpowrotnie do przeszłości. Tak mało osiągalne rozrywki kulturalne cieszą się teraz ogromną popularnością i zainteresowaniem. Jeśli decydujemy się na taki wybór i chcemy, aby mama wybrała się na koncert, kabaret ,seans filmowy lub sepaktakl teatralny, pomyślmy także o osobie towarzyszącej, kupując przy tym dwa bilety. Zawsze lepiej i milej dzielić emocje i przeżycia z kimś, niż cieszyć się na osobności. A może wspólny wypad razem z dziećmi do Zoo, kina lub wypad na górski szlak? Wspólne spędzanie czasu, w inny sposób niż zwykle też może być udaną niespodzianką.

HANDMADE

Jest to ostatnio wysoko ceniona kategoria. Rękodzieło jest niepowtarzalne,nie ma dwóch identycznych rzeczy. Być może sami mamy w sobie nieodkryte umiejętności ? Weźmy do ręki druty, szydełko, igłę lub klej. Jest mnóstwo filmików, które krok po kroku opisują tworzenie danego przedmiotu. Może nasze pierwsze dzieła nie będą arcydziełem, ale samo poświęcenie, trud i czas , który daliśmy od siebie , aby to stworzyć ,będą najwspanialszym prezentem. Najmłodsze dzieci zachęcajmy do robienia laurek, te nieco starsze inspirujmy do tworzenia czegoś więcej. Może własnoręcznie wykonana zakładka do książki, kubek z dedykacją i rysunkiem lub bukiet papierowych kwiatów.

SESJA ZDJĘCIOWA

Pomysł na sesję zdjęciową z okazji Dnia Mamy polecamy w szczególności młodym mamom, świętującym razem z dziećmi pierwsze tego rodzaju uroczystości. Będzie to magiczna pamiątka na lata. Na tę okoliczność warto przygotować adekwatne stroje. Zestawy dla Mam i córek – „Mama + Mini mama”, „Jaka mama …. taka córka”, „Super mama + super córka”, „Jaka mama taki synek”.

Jest to kilka wybranych i sprawdzonych pomysłów. Jeśli coś Wam wpadnie w gust, a przekroczy zaplanowany budżet, warto złożyć się wtedy z rodzeństwem i kupić jeden ,ale za to sensowny i trafiony prezent. Trzeba mieć jednak na uwadze, że żadne rubiny i diamenty, nie są w stanie nastąpić naszej obecności w tym dniu. Szanujmy i dbajmy o swoje mamy, nie tylko okazjonalnie i sporadycznie, ale jak najczęściej, bo dzięki nim jesteśmy na świecie.

X