0
0.00 
Jak prać ubranka dla niemowląt
Jak prać ubranka dla noworodka? W czym i w jakiej temperaturze?

Kiedy prać ubranka dla noworodka?

Jesteś w ciąży i skompletowałaś już wyprawkę dla swojego dziecka? Po kupieniu ubranek czas na kolejne przygotowania. Przed Tobą pierwsze pranie ubranek dla noworodka. Kiedy je zrobić? W ilu stopniach prać ubranka dla noworodka? Użyć proszku, płynu czy innego środka do prania? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz poniżej. Przeczytaj nasz poradnik, zanim zabierzesz się do pracy lub zlecisz ją komuś innemu – pamiętaj, że pranie ubranek dla noworodka przed porodem może zrobić też tata albo babcia dziecka!

Pierwsze pranie ubranek dla noworodka – dlaczego jest takie ważne?

Noworodek ma o wiele bardziej delikatną skórę niż dorosły człowiek – jest ona około 5 razy cieńsza! Ponadto organizm malucha, który dopiero co pojawił się na świecie, nie wytwarza warstwy ochronnej, jaką mają starsze osoby. Z tego powodu pranie ubranek dla noworodka – zwłaszcza to pierwsze – jest nieodzowne! Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień, wyprysków czy zaczerwienienia skóry dziecka, upierz i uprasuj body niemowlęce, śpiochy, piżamy i wszystkie inne elementy garderoby malucha. Oprócz tego pamiętaj, że przed pierwszym użyciem kocyki, pościel dziecięca czy ręczniki również powinny być wyprane.

Pranie ubranek przed porodem – kiedy najlepiej je zrobić?

Zastanawiasz się, kiedy prać ubranka dla noworodka? Najlepiej zabrać się za nie pod koniec 7 lub na początku 8 miesiąca ciąży. Nie ma sensu robić tego wcześniej, bo ubranka niemowlęce zdążą się przez ten czas zakurzyć. Jednocześnie pamiętaj, żeby nie czekać z tym do samego terminu porodu, bo przecież nie wiadomo, kiedy ten się rozpocznie. Poza tym o wiele łatwiej zrobić pranie ubranek dla noworodka na wcześniejszym etapie ciąży, niż na jej finiszu, kiedy brzuch jest już naprawdę duży i przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Ponadto przygotowując ubranka, przy okazji sprawdzisz, czy masz całą wyprawkę i w razie czego będziesz mieć czas na to, żeby dokupić brakujące rzeczy.

W czym prać ubranka dla noworodka?

Wiesz już, kiedy prać ubrać dla noworodka. Teraz czas na zaopatrzenie się w odpowiednie środki. Na pewno nie sprawdzi się zwykły proszek, którego używasz do prania swoich ubrań. Zatem w czym prać ubranka dla noworodka? Najlepiej wybrać delikatny płyn lub proszek, który przeznaczony jest dla maluchów już od 1 dnia życia. Takie środki mają o wiele mniej detergentów niż te klasyczne, a co za tym idzie rzadziej powodują podrażnienia.

W jakiej temperaturze prać ubranka dla noworodka?

Kolejna kwestia: w ilu stopniach prać ubranka dla noworodka? Po pierwsze, lepiej zrezygnuj z ustawienia pralki na program przeznaczony do odzieży niemowlęcej – zwykle temperatura jest w nim zbyt wysoka, przez co body, śpiochy czy inne elementy garderoby malucha mogą stracić na jakości. Bezpieczniej wyprać ubranka dla noworodka w 60 stopniach – taka wartość wystarczy, by pozbyć się kurzu, roztoczy czy związków chemicznych szkodliwych dla skóry dziecka, a jednocześnie nie spowoduje odbarwień czy rozciągnięcia się materiału. Nie zapominaj też, by sprawdzać zalecenia producenta dotyczące prania danego ubranka – różnią się one w zależności od tego, z jakiego materiału jest ono wykonane.

Czy nowe ubranka dla noworodka trzeba prać? O czym jeszcze warto pamiętać?

Czy nowe ubranka dla noworodka trzeba prać? Oczywiście! Taka odzież była przecież dotykana przez wiele osób, dlatego oczyszczenie jej z drobnoustrojów jest nieodzowne dla uniknięcia podrażnień skóry malucha. Po upraniu i wyschnięciu ubranek niemowlęcych, wyprasuj je. Dzięki temu pozbędziesz się resztek roztoczy, które się na nich znajdują. Tak przygotowane ubranka będą też przyjemniejsze dla skóry malucha. A kiedy ta stanie się mniej delikatna, po około 3 miesiącach od urodzenia, możesz z tego zrezygnować i przeznaczyć ten czas na zabawę z dzieckiem albo – tak potrzebny młodej mamie – odpoczynek!

X