0
0.00 
Jak zorganizować roczek w domu?
Jak zorganizować roczek w domu? Pomysły na urodziny

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe w domu

Urodziny to jeden z najważniejszych dni w całym roku, a dla małych dzieci wręcz magiczny, niepowtarzalny i długo wyczekiwany. Nic więc dziwnego że rodzice chcą zadbać o wszelkie szczegóły aby ten dzień był dla dziecka niezapomniany i nie o sam prezent tu chodzi. Przyjęcie urodzinowe, to właśnie coś co dzieci kochają najbardziej, czują się wtedy wyróżnione, ważne i kochane, a małe gesty potrafią sprawić wielką radość i stworzyć wspaniałe wspomnienia na lata. Jak zatem zorganizować przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu?

Lista gości i termin

Przede wszystkim przygotowania należy zacząć od ustalenia dogodnego terminu. Pomyślmy kogo chcemy zaprosić, czy przyjęcie będzie tylko dla najbliższych – np. dziadków, czy zaprosicie większą ilość gości. A może przyjęcie urodzinowe chcesz tylko zorganizować dla przyjaciół z przedszkola. Ilość i wiek gości jest ważny aby zaplanować kolejne ważne elementy, jak np. dostosowanie atrakcji czy menu.

Motyw przewodni

Każdy rodzic nie raz przechodził przez to samo, czyli zafiksowanie dziecka na np. konkretną bajkę, postać, zwierzątko, czy maszynę. Ile razy trzeba było przeszukiwać sklepowe półki lub wyszukiwać w Internecie koszulki z pieskiem, piórnika z psim patrolem, malowanki że świnka Peppa lub czegokolwiek z wizerunkiem traktora czy koparki. Jeśli twoje dziecko ma aktualnie fazę na coś konkretnego to problem z głowy, wszystko co z tym związane sprawi dziecku ogromną radość. Dlatego jeśli twoje dziecko jest wielkim fanem jednorożców to już dziś rozpocznij poszukiwanie serwetek, balonów i talerzyków  z motywem unicorn.

Tort i menu

Choć niewiele dzieci lubi zjadać torty to niewątpliwie są największą atrakcją w tym dniu. Na nic bardziej nie czekają jak na głośne sto lat i dmuchanie świeczek. Tort można zrobić samemu lub po prostu zamówić w cukierni, dobrze by było jeśli dekoracja tortu będzie adekwatna do naszego motywu przewodniego. Oczywiście pamiętać należy od świeczce z odpowiednią cyfra oraz o wystrzałowej racy , która na dzieciach robi ogromne wrażenie.

Ubiór

Ważnym elementem w dniu urodzin jest ubiór solenizanta. Polecamy zrezygnować z koszuli i muszki czy wystrzałowej sukni z falbanami, gdyż takie stroje choć piękne na ogół nie są wygodne i krępują ruchy dziecka. Na 1 urodziny dziecka warto kupić body na roczek z ciekawym napisem, a do tego wygodne bez uciskowe spodnie lub lekka tiulowa spódniczka. Dla starszych dzieci sprawdzają się urodzinowe koszulki dziecięce z imieniem oraz cyfrą i ciekawym napisem. Personalizowane body czy koszulka jest nieznacznym wydatkiem, a jest idealnym strojem na urodzinowe przyjęcie – eleganckie , wygodne i efektowne . Sesje zdjęciowe w takim stroju będą niepowtarzalne, a starsze dzieci z pewnością docenią i będą szczęśliwe z faktu że mają swoją własną urodzinowa koszulkę ze swoim imieniem. Ponadto taki strój nie jest wydatkiem na jeden raz, gdyż jako wygodny element garderoby możemy nosić go na co dzień i od święta.

Dekoracje i dodatki

Na koniec warto zadbać o wszelkie drobiazgi – dekoracje na roczek, które małym kosztem dodadzą przyjściu charakteru, a dzieciom więcej radości. Organizując przyjęcie w domu należy wyposażyć się w serwetki, balony na roczek, talerzyki, świeczki, czapeczki, czy wystrzałowe konfetti. Do tego obowiązkowo szampan dla dzieci.

Na koniec nie zapomnijcie o prezencie, choć nie jest to rzecz najważniejsza to w tym dniu solenizant upominek dostać powinien , choć i tak najlepszym prezentem będzie udana, niezapomnianą imprezka w gronie najbliższych i przyjaciół.

X