0
0.00 
Pierwsze święta spędzone razem z dzieckiem

Pierwsze wspólne święta z dzieckiem

Być może rok temu o tej porze nawet nie wiedziałaś lub nie planowałaś, że w najbliższym czasie zostaniesz mamą, a może zastanawiałaś się jaką sukienkę kupić, aby pomieściła Twój ciążowy brzuszek i jednocześnie elegancko wyglądała przy wigilijnym stole. A teraz ze zdziwieniem spoglądasz na siebie, na swoje raczkujące maleństwo, jeszcze raz na siebie i myślisz: ” Gdzie ono tam mieściło się i kiedy tak szybko urosło!”. Wybiegasz myślami trochę w przyszłość i ogarnia Cię lekka panika, jak i kiedy przygotować te święta, które będą pierwszymi dla Twojego maluszka. Pociesza Cię myśl, że i tak nie będzie nic pamiętał, jeśli coś pójdzie nie tak, A zdjęcia uwiecznią tylko idealne momenty.

Jednak mimo wszystko Trzeba stanąć na wysokości zadania! Co pierwsze?- choinka , hmmm…. zależy ile miesięcy ma Twój szkrab, ale jeśli idziesz do kuchni, A Twoje dziecko za 10 sekund siedzi już za Tobą i zawadiacko szczerzy dwa ząbki – odradzamy w tym roku tradycyjną choinkę. Nie dość, że wszystkie ozdoby znajdą się zaraz w rączkach, w buzi i na podłodze, to jeszcze choince niechybnie grozi postawa pozioma niż pionowa. Mała, sztuczna choinka, postawiona gdzieś wyżej na stoliku lub parapecie, to jest chyba wszystko, na co mogą pozwolić sobie rodzice raczkujących dzieci. Plus kilka światełek na meblach i karniszach 🙂

Uff. Przynajmniej ubieranie choinki odpada. Ale co w takim razie z prezentami? Proponujemy, aby wcześniej zasugerować dziadkom, wujkom i ciotkom, z czego dziecko byłoby najbardziej zadowolone, albo co będzie praktyczne. Chyba nie chcesz dostać 5 sukienek w jednym rozmiarze lub kilku szalejących zabawek. Bliscy na pewno nie poczują się urażeni Twoją propozycją w kwestii doboru prezentu, a nawet spadnie im jeden ciężar z głowy. Dla maluszka i tak najlepszym prezentem będzie szeleszczące opakowanie i tasiemki, ale Ty będziesz zadowolona, kiedy prezenty będą mądre, praktyczne i pożyteczne. Dlatego już teraz pomyśl co będzie trafionym upominkiem dla Twojego dziecka, interaktywna zabawka dostosowana do wieku, komplet bodziaków, a może nowa pościel do łóżeczka? Na pewno znajdzie się coś co chciałabyś dla swojego dziecka, a np. domowy budżet Ci aktualnie na to nie pozwala.

Być może Twoja pociecha nie zasiądzie jeszcze sama przy wigilijnym stole, ale zadbaj o to, aby poczuło, że te dni różnią się od pozostałych. Przygotuj ładny stół, na którym znajdą się tradycyjne potrawy. Jeśli Twoje dziecko próbuje już pokarmów stałych, to możesz dać mu do skosztowania nowych smaków, pamiętając jednocześnie, że niektóre z nich jak grzyby czy mak, są bezwzględnie zabronione dla małego brzuszka. Jednak odrobina barszczu, czy ryby (uważaj na ości!) z pewnością nie zaszkodzi, a kompot ze śliwek również będzie smacznym napojem. Tegoroczna kolacja wigilijna będzie jedynie degustacją smaków i zapachów, choć dla starszych niemowląt z pewnością przyda się dodatkowe nakrycie 🙂

Jak ubrać siebie i dziecko w święta?

Kiedy nie krępuje Cię już duży brzuch, możesz założyć sukienkę, dla mam karmiących z odpowiednim krojem dla wygody i komfortu. Przy małych dzieciach ciągle jest się w ruchu, więc warto pomyśleć również o wygodnym, a zarazem adekwatnym do okazji ubiorze. Ciekawym pomysłem na resztę świątecznych dni, są rodzinne zestawy koszulek dla każdego członka rodziny, dla maleństwa świąteczne body lub komplet w zależności od płci. Urocze koszulki z reniferami dla mamy, taty i dziecka sprawdzą się w świątecznej sesji zdjęciowej, której nie może zabraknąć w te pierwsze wspólne święta.


Kiedy Twoje maleństwo śpi , zapraszamy na naszą stronę internetową, na której znajdziesz wiele ciekawych pomysłów prezentowych dla całej rodzinki. Pamiętaj, że w każdą z naszych rzeczy wkładamy serce. Dbamy o to, aby Twój wybór, zamienił się w indywidualny prezent . Spersonalizujemy Twój każdy pomysł . Jeśli masz starsze dzieci, gwarantujemy, że ucieszą się , znajdując pod choinką świąteczną piżamkę, A nie kolejne klocki. Dziadkowie również dumnie będą nosić koszulki, na których będzie zawarta Twoja myśl albo sentencja. Zapoznaj się z naszą bożonarodzeniową ofertą, aby te święta były w każdym calu wyjątkowe i radosne.

X