0
0.00 
laktator reczny
Wyprawka dla noworodka – akcesoria do karmienia dziecka

Kompletujesz wyprawkę dla noworodka? Masz wrażenie, że lista potrzebnych rzeczy nie ma końca? Nie martw się! W tym poradniku podpowiadamy, jakie akcesoria przydadzą Ci się do karmienia malucha – zarówno, jeśli będziesz używać mleka modyfikowanego, jak i karmić piersią. Bogatsza o tę wiedzę, sprawnie przygotujesz ważną część wyprawki dla dziecka.

Wyprawka dla noworodka – jak przygotować się na pojawienie się nowego domownika?

W skład wyprawki dla noworodka wchodzą ubranka, artykuły higieniczne, wózek i fotelik samochodowy. Tworząc listę rzeczy potrzebnych maluchowi, który ma się wkrótce urodzić, nie zapomnij również o gadżetach do karmienia. Oczywiście możesz dokupić je później – warto jednak wiedzieć, co może Ci się przydać jeszcze zanim powitasz na świecie córkę lub syna.

Wyprawka dla noworodka – rzeczy ułatwiające karmienie malucha

Mówiąc o akcesoriach przydatnych do karmienia noworodka, nie mamy na myśli talerzyków, sztućców czy butelek na wodę. Na takie zakupy przyjdzie czas później, kiedy maluch skończy 6 miesięcy i podejmie pierwsze próby samodzielnego jedzenia. Wcześniej warto mieć w domu inne gadżety, które ułatwią Wam codzienne funkcjonowanie – takie jak butelka na mleko dla niemowląt czy laktator do odciągania pokarmu.

Jakie akcesoria mogą ułatwić Ci karmienie piersią?

Jeśli planujesz karmić dziecko piersią, w wyprawce dla noworodka przyda Ci się – wspomniany wyżej – laktator. Warto zabrać go ze sobą już do szpitala – choćby po to, żeby pobudzić produkcję mleka i laktację. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na wersję ręczną lub elektryczną. Pierwsza jest tańsza, druga z kolei ultrawygodna i pozwala szybko odciągnąć pokarm. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę, czy jest do niego dołączona butelka, do której przelejesz mleko.

Karmienie butelką – wyprawka dla noworodka

Zdecydowałaś się karmić malucha mlekiem modyfikowanym? Ty również powinnaś zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Na listę zakupów wpisz butelkę do karmienia – najlepiej z miękkim smoczkiem wzorowanym na kształcie kobiecej piersi. Na początek wystarczy model o niezbyt dużej pojemności, na przykład 125 ml. Później możesz zaopatrzyć się w większą butelkę dla starszych dzieci. Oprócz tego przyda Ci się pojemnik na mleko w proszku, który możesz zabrać ze sobą w podróż lub na spacer.

Butelka do karmienia avent
Butelka do karmienia avent
X